2
عنوان: آب، منبعی برای زوال و فقر – و یا تولید و رشد؟نویسنده/ گردآورنده:دانشكده تدبير آبتاریخ انتشار:چهارشنبه ۱۲ اسفند ویرایش:ناشر:دسته‌بندی:
دانلود رايگان
برای افزودن به علاقه‌مندی ها کلیک کنید
 
پیشنهاد به دوستان

پیامدهای اقتصادی-اجتماعی و زیست محیطی توسعه ناپایدار موجب شده که برنامه‌های تغییر برای بهبود وضع موجود توسعه در کلیه کشورها در دست بررسی قرار گیرد. از آنجاکه هر تغییر دارای فواید و هزینه‌های گسترده‌ای می‎تواند باشد، ارزیابی این فایده‌ها و هزینه‌ها در شرایط فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و تکنولوژیکی هر کشوری می‌تواند متفاوت باشد. به طوری که روشن کردن نقش آب در اقتصاد ملی یک اقدام ضروری و اساسی برای ریل گذاری مسیر توسعه کشورها در جهت توسعه پایدار محسوب می‌شود.
به همین دلیل در این شماره فصلنامه گفت‌وگوی آب در اولین مطلب با عنوان «اهداف توسعه پایدار و آب شیرین»، اولویت‌های جهانی توسعه پایدار مطرح می‌شود. سپس به لزوم توجه به عدم قطعیت‌ها و ریسک‌های آبی و مدیریت ریسک در مدیریت آب می‌پردازیم. سپس، با توجه به ارائه پیش‌نویس لایحه احکام برنامه ششم توسعه توسط دولت، نظر اندیشکده تدبیر آب ایران در خصوص احکام برنامه آب در پیش‌نویس لایحه برنامه ششم را منعکس می‌کنیم. سپس به نگاهی به ابتکار خانواده آب، به عنوان بستر مشارکت برای تعامل، اطلاع‌رسانی، گفت‌وگو و اقدام جمعی در حوزه آب، خواهیم پرداخت. در نهایت، خواهیم خواند که بین کاهش‌سطح آب زیرزمینی و افزایش سطح آب دریا چه ارتباطی وجود دارد؟
علاقه مندان می توانند از طریق فایل ضمیمه نسخه کامل فصلنامه را دانلود نمایند.

منبع: اندیشکده تدبیر آب

 

دانلود رایگان

دیدگاه شما:

برای نوشتن دیدگاه می بایست وارد شوید. ورود

ads