درباره ما

امروزه نقش انتقال دانش و علم و تکنولوژی در فرآیند توسعه، کاملاً محرز و غیرقابل انکار است. برنامه‌ریزی‌های چند ساله اخیر در کشور بخصوص برنامه‌های توسعه، توجه ویژه‌ای به انعکاس آثار مثبت محصولات علوم و فن‌آوری از طریق انتقال دانش، تجربیات و مهارت‌ها، و اثر آن بر تحکیم و تقویت بنیان‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور داشته‌اند. در این میان تمرکز اطلاعات مربوط به موضوعات مشخص در قالب سایت اینترنتی، نقش مهمی را در برقراری ارتباطات و انتقال اطلاعات بر عهده خواهد داشت.

از جمله موضوعات بسیار مهم در بحث توسعه ملی، موضوع آب و اهمیت حیاتی آن می‌باشد. آب از مهم‌ترین عوامل توسعه صنعتی، اقتصادی و ثبات اجتماعی- سیاسی به شمار می‌آید که علی‌رغم تلاش‌های گسترده سال‌های اخیر هنوز اهمیت و جایگاه حقیقی خود را بدست نیاورده است. بر این اساس است که سازمان یونسکو با درک صحیح از مشکلات برنامه‌ریزی و تصمیم‌سازی استراتژیک بخش آب کشورهای در حال توسعه، یکی از موضوعات مطرح در فاز پنجم ( IHP (International Hydrologic Program را به انتقال اطلاعات و دانش فنی و تکنولوژیکی منابع آب اختصاص داده است.

سایت دانشنامه آب ایران به عنوان بازوی علمی- فنی درگاه ملی آب ایران با هدف انتقال دانش فنی، علمی و آموزشی در تمامی بخش‌های مرتبط با حوزه آب راه‌اندازی شده است. با توجه به جمع‌آوری بانک اطلاعاتی شامل کتب، مقالات، استانداردها، بخشنامه‌ها، کاتالوگهای فنی و …، این سایت به مرور در حال بارگذاری فایل موارد مذکور جهت استفاده دانش پژوهان و مهندسین گرامی می‌باشد.
در این سایت امکان دانلود رایگان کتب، مقالات، استاندارد و … محیی شده است. همچنین از تمامی دانش‌پژوهان و متخصصین گرامی دعوت می‌شود، به منظور افزایش غنا و امکان دسترسی سطوح مختلف جامعه به دانش مرتبط با آب، فایل و یا لینک دانلود کتابها، مقالات و تمامی مطالب مرتبط به حوزه آب را به آدرس پست الکترونیکی info@waterlib.ir ارسال فرمایند.

 

مدیریت حقوقی و شورای سیاستگذاری سایت دانشنامه آب ایران

  • محمدرضا امجدی

کارشناس مهندسی عمران آب و کارشناس ارشد مهندسی محیط زیست

  • محسن سلطانی

کارشناس مهندسی عمران آب و کارشناس ارشد مهندسی محیط زیست

مشاور ارشد و عضو شورای سیاستگذاری سایت دانشنامه آب ایران

  • مجتبی فاضلی

دکتری مهندسی محیط زیست و فعال در حوزه آب

استادیار دانشگاه شهید بهشتی

 مدیر دپارتمان علمی دانشنامه

  • مرتضی نوروزپور

کارشناس عمران – آب

مدیر دپارتمان روابط عمومی دانشنامه

  • رامین گودرزی

کارشناس عمران – آب و فاضلاب

مدیر دپارتمان تحقیق و توسعه

  • مائده علیپور

کارشناس مهندسی عمران و کارشناس ارشد مهندسی محیط زیست – آب

مدیر فنی پایگاه خبری آب

  • سید امیرسجاد هاشمی

کارشناس کامپیوتر – نرم افزار

          کارشناس ارشد کامپیوتر – معماری کامپیوتر

ads